REKLAMA
REKLAMA

Prokuratura respektuje apel zrozpaczonej rodziny

SANOK / PODKARPACIE. Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy w Sanoku nie udziela żadnych informacji na temat sekcji zwłok 17-latki, której ciało odnaleziono w czwartek. Prosi o to pogrążona w bólu rodzina.

17- letnia Katarzyna wyszła z domu w środę 14 kwietnia 2021 około godziny 19. Policja rozpoczęła jej poszukiwania. Ich finał okazał się tragiczny. 17-latka wczoraj została odnaleziona martwa. Pod nadzorem prokuratury wszczęto policyjne czynności. Przeprowadzono oględziny. Powołano biegłego patomorfologa, a dzisiaj rano przeprowadzono sekcję zwłok.

Czynności są prowadzone pod kątem podejrzenia popełnienia samobójstwa, czyli czynu z artykułu 151 kodeksu karnego: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5”.

Izabela Jurkowska-Hanus. Foto: archiwum Esanok.pl

Jak wyjaśnia Izabela Jurkowska-Hanus prokuratura musi wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia, dlatego wszczęto postępowanie z tego artykułu kodeksu karnego. Równocześnie prokurator rejonowa poinformowała, że na wyraźne życzenie rodziny nie będą udzielane informacje dotyczące wyników sekcji zwłok, gdyż rodzina apeluje, by uszanować jej ból.

zdjęcie poglądowe / policja.pl

16-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

JAKCWAM NIE WSTYD !2021-04-17 15:00:59
0 0
Ludzie jesteście okropni. Znałam Kasię i była cudowną osobą. Czego nie możecie zrozumieć w tym że rodzina chce aby inni nie wiedzieli jak zmarła ? Czy naprawdę śmierć dziecka to za mala tragedia ? Czy to wy - hieny - musicie widzieć wszystko bo inaczej nie bedziecie mogli spac ?
Odpowiedz
nie moze być tak że ktoś ginie - osoba która mogła żyć pełnią życia a wszyscy mamy udawać że nic się nie stało 2021-04-18 12:00:43
0 0
coraz więcej dziwnych śmierci w Polsce nawet tych zaszczepionych
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)