REKLAMA
REKLAMA

Przemyt wypchanego i spreparowanego głuszca (FOTO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili, na przejściu granicznym w Medyce, przemyt wypchanego i spreparowanego głuszca. Ptaki te objęte są ochroną gatunkową ścisłą, na podstawie ustawy o ochronie przyrody. Możliwość przywozu takiego eksponatu uzależniona jest od wydania przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska zezwolenia.

Okaz przewożony był w samochodzie, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Do przemytu przyznał się 50-letni kierowca auta, który nie posiadał dokumentów umożliwiających jego legalny przywóz. Spreparowany okaz został zatrzymany, a wobec obywatela Ukrainy wszczęto postępowanie karne, w oparciu o przepisy ustawy o ochronie przyrody. Przywóz takiego okazu bez stosownego zezwolenia stanowi wykroczenie i podlega karze aresztu albo grzywny.

Nie jest to pierwszy na Podkarpaciu ujawniony przemyt okazu tego gatunku. W roku 2019 na przejściu granicznym w Korczowej ujawniono przemyt 2 okazów głuszca i 1 cietrzewia.

Agnieszka Siwy
Z-ca rzecznika prasowego

Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej (IWK) / Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

29-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)