REKLAMA
REKLAMA

REGION. 83-latek spowodował kolizję i uciekł

PODKARPACIE. 83-latek kierujący samochodem osobowym marki Renault, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko zatrzymali go mundurowi. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wczoraj po godz. 15, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jana Pawła II w Sieniawie, kierujący samochodem osobowym marki Renault uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał. Dzięki świadkom zdarzenia oraz pozostawionej na miejscu tablicy rejestracyjnej funkcjonariusze już kilkanaście minut po zdarzeniu ustalili sprawcę kolizji.

Okazało się, że 83-letni mieszkaniec Sieniawy podczas wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowanego citroena, a potem odjechał. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna w grudniu 2020 r., stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Przeworsk

zdjęcie poglądowe

14-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)