REKLAMA
REKLAMA

REGION: Znalazł w ziemi 13 sztuk pocisków

MEDYKA / PODKARPACIE. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów w miejscowości Medyka. 13 sztuk amunicji do karabinu maszynowego wykopał mężczyzna wykonujący prace ziemne na swoim polu ornym. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

Wczoraj, dyżurny przemyskiej komendy został powiadomiony o ujawnieniu niewybuchów na terenie pola ornego w Medyce. 57-letni mężczyzna wykonujący prace polowe, znalazł 13 sztuk skorodowanych pocisków.

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Medyce. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to pociski do karabinu maszynowego, najprawdopodobniej pochodzące z okresu II wojny światowej.

Znalezisko przekazane zostało patrolowi saperskiemu z Rzeszowa.

Policjanci apelują!

Okres jesienny to czas prac polowych. Podczas różnego rodzaju prac odnajdywane są niewybuchy. Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchu, nie wolno pod żadnym pozorem go dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

KMP Przemyśl

29-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)