REKLAMA
REKLAMA

Rosyjski napastnik będzie sprawdzany przez sztab STS-u Sanok (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Rosyjski napastnik mający za sobą grę w KHL będzie sprawdzany przez sztab szkoleniowy Ciarko STS Sanok w najbliższych tygodniach. Aleksandr Mokszancew podpisał próbną umowę i obecnie trwają formalności z jego zatwierdzeniem do gry.

Prawoskrzydłowy Aleksandr Mokszancew (ur. 17.02.1995, 186 cm, 91 kg) ma za sobą grę w międzykontynentalnej lidze KHL. Rozegrał tam 38 spotkań w barwach Łokomotiwu Jarosław i Ładzie Togliatti. Częściej występował na jej zapleczu w Wyższej Hokejowej Lidze. W 120 spotkaniach sezonu zasadniczego i odnotował 52 punkty za 25 bramek i 27 asyst.

Grał także w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. W brytyjskiej Elite Ice Hockey League rozegrał 56 spotkań sezonu zasadniczego gdzie zdobył 21 bramek i zanotował 20 asyst. Okazał się najlepszym strzelcem „Panter”, a jego kolegą z drużyny był wówczas doskonale znany polskim kibicom Zack Phillips. Występował również w Hokejowej Lidze Mistrzów gdzie w barwach klubu z Wielkiej Brytanii zdobył 4 bramki w 8 spotkaniach.

– Podpisaliśmy z zawodnikiem próbną umowę, która zawiera opcję miesięcznego „try-out”. W tym czasie sztab szkoleniowy będzie sprawdzał przydatność zawodnika do zespołu i zdecyduje o jego dalszych losach. Obecnie trwają formalności z jego zatwierdzeniem do gry – powiedział prezes Ciarko STS Sanok Michał Radwański.


 

źródło: Ciarko STS Sanok
video: youtube.com / The Nottingham Panthers
foto: kadr z filmu

18-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)