REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci i bezpieczna droga do szkoły. Spotkania z najmłodszymi (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i mówią, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły. Ważnym elementem spotkań jest część praktyczna, podczas której dzieci uczą się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Policjanci prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze od początku września odwiedzają szkoły i przedszkola, kontrolują także ich okolice.

Funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach uczą dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominają, z której strony drogi należy korzystać w przypadku braku chodnika. Wiele uwagi poświęcają też prawidłowemu przechodzeniu przez jednię. Policjanci mówią także o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz jeździe w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi w trakcie spotkania podkreślają znaczenie elementów odblaskowych i omawiają, jaki mają wpływ na naszą widoczność na drodze.

Po części teoretycznej na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzieci na pobliskich przejściach dla pieszych uczą się prawidłowych zachowań. Pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem policjantów, najmłodsi sprawdzają w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę na temat bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Policyjny pingwin odwiedza dzieci w szkołach. O zasadach bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)

źródło: KPP Sanok

18-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)