REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin Adam Tutak mistrzem Polski seniorów! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnik klubu Samuraj Trans-San Sanok Adam Tutak zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w kickboxingu w formule low-kick, które odbyły się w Mysłowicach. Dla utalentowanego wychowanka Samuraja był to debiutancki występ na imprezie seniorskiej! Cenne doświadczenia zebrał również drugi z reprezentantów Sanoka Patryk Józefek.

Mistrzostwa Polski w kickboxingu (formuła low-kick) odbyły się w miniony weekend w Mysłowicach.

Pierwszy start wśród seniorów zaliczył Adam Tutak. Od początku rywalizacji szedł jak burza, pewnie wygrywając kolejne walki z utytułowanymi rywalami. W walce o tytuł mistrzowski sanoczanin pokonał Dominika Grzędę z Ogniska Siedleckiego Siedlce.

Debiut w zawodach rangi mistrzowskiej ma za sobą Patryk Józefek, również zawodnik Samuraja Sanok. Niestety, już w pierwszej walce przyszło mu uznać wyższość przeciwnika, który zwyciężył na punkty. Z pewnością jednak, zebrane doświadczenie pomoże Patrykowi w kolejnych starciach na ogólnopolskiej arenie.

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAWODÓW:

W dniach 28-30 maja 2021 r. w Mysłowicach odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick, w których udział wzięli zawodnicy Samuraj Trans-San Sanok Adam Tutak (-91kg) senior i Patryk Józefek (-67 kg) junior.

Mistrzostwa Polski w Mysłowicach zgromadziły ponad 400 zawodników z ponad 100 klubów z całej Polski, w tym całą czołówkę polskiego kickboxingu. Duże zainteresowanie mistrzostwami sprawiło, że nasi debiutanci Adam debiut w seniorach Patryk w juniorach mieli bardzo trudne zadanie. W kategorii wagowej Adama zgłosiło się 15 zawodników, u Patryka 18. Patryk niestety w debiucie przegrał na punkty.

Natomiast Adam Tutak swój pierwszy start w seniorach miał rozpocząć od walki z aktualnym vicemistrzem Polski i doświadczonym na ringach zawodowych Tomaszem Koniecznym z CAF Rzeszów (ponadto zawodowiec zawodnik federacji HFO). W pierwszej walce mimo początkowych problemach ze złapaniem dystansu z bardzo dobrze poruszającym się i szybkim zawodnikiem, Adam na początku drugiej rundy po wskazówkach trenera Artura Szychowskiego w przerwie poprawia kombinacje i trafia lewym bezpośrednio w nos przeciwnika łamiąc mu nos… Sędzia przerywa walkę i ogłasza zwycięstwo ADAMA TUTAKA PRZEZ RSC w drugiej rundzie! Dzięki temu sanoczanin melduje się w kolejnej rundzie, gdzie zmierzyć się miał z zawodnikiem Rebelii Kartuzy Patrykiem Reshem. I ten przeciwnik zostaje odprawiony między innymi przez kontuzję i Adam melduje się w FINALE, gdzie czekał już na niego Dominik Grzęda (TKKF Siedlce), wielokrotny medalista mistrzostw Polski, świata i Europy, reprezentant Polski i faworyt turnieju.

Adam jednak pokazał, że ma bardzo mocną głowę i wyszedł do walki bez żadnego respektu, chociaż widać było różnice w doświadczeniu obu zawodników. Adam był bardzo skoncentrowany i już w drugiej rundzie jeden z ciosów dotarł do łuku brwiowego przeciwnika i zawodnik z Siedlec został liczony i skierowany do narożnika w celu zatamowania krwi z rany, która powstała w wyniku potężnego ciosu Tutaka! Okazuje się, że kontuzja jest na tyle poważna, że zawodnik nie może już wyjść do walki!

Sensacja stała się faktem ADAM TUTAK ZOSTAJE MISTRZEM POLSKI SENIORÓW W KICKBOXINGU FORMUŁY LOW-KICK, wszystkie walki wygrywając przed czasem! W dniu swoich 19. urodzin został najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii -91 kg odprawiając zawodowców!

To największy sukces na krajowych ringach od czasu zdobycia MP seniorów w Nowym-Targu przez Kamila Rościńskiego, a Adam Tutak już 4 rok z rzędu pozostaje NIEPOKONANY na polskich ringach! Po zdobyciu i zdominowaniu kategorii wagowych jako junior, również w seniorach kontynuuje zwycięską serię. Zawodnik Samuraj Trans-San Sanok odniósł kolejny wielki sukces potwierdzając świetną szkołę trenera Artura Szychowskiego.

Wkrótce kolejne starty zawodników Samuraja w boksie i kickboxingu, w tym pierwszy start najmłodszych wychowanków klubu. Samuraj od lat wiedzie prym w zdobywaniu trofeów w Polsce i na arenie międzynarodowej, pozostając niekwestionowania najlepszym klubem sportów walki w tej części Polski. Samuraje dziękują wszystkim kibicom i sponsorom.

źródło: Red., Samuraj Trans-San Sanok / Fb

31-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)