REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Demokraci zebrali śmiecie w parku. SPGK interweniuje. Szybka riposta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę Demokraci Ziemi Sanockiej poinformowali na swoim profilu o śmieciach zalegających w Parku Miejskim. – Chwila zbierania porzuconych w parku butelek, puszek i innych to dwa worki 35 litrowe. Tylko i z nimi nie ma co później zrobić – czytaliśmy w komunikacie. Do sprawy odniosło się SPGK podając, że „zebrane worki zostały przez nas odebrane”. Dzisiaj pojawiła się riposta ze strony Demokratów, którzy piszą o „zupełnie niezrozumiałym zachowaniu SPGK Sanok”. Ich zdaniem, spółka wcale nie odebrała odpadów.

W sobotę na profilu Demokratów Ziemi Sanockiej na Facebooku pojawiła się wiadomość i śmieciach zalegających w Parku Miejskim w Sanoku.

O Parku Miejskimi w Sanoku pisaliśmy już kilka razy. Zwracaliśmy uwagę na jego zaniedbanie, zaśmiecanie i brak reakcji miasta. Kolejny sygnał. Walające się śmieci. Czy to brak kultury, czy to mocno ograniczony dostęp do śmietników, to oczywiście problemy do analizy. Brak gospodarza razi jednak najbardziej. Chwila zbierania porzuconych w parku butelek, puszek i innych to dwa worki 35 litrowe. Tylko i z nimi nie ma co później zrobić. Nie ma co czekać na śnieg, aż to przykryje. Warto dbać stale o porządek w Parku Miejskim – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Poniżej umieszczono zdjęcia z krótkiej akcji sprzątania parku.

Post został dzisiaj udostępniony przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, z opisem:

Jako spółka komunalna nie możemy pozostać obojętni takim interwencjom. Zebrane worki zostały przez nas odebrane. Oczywiście chcielibyśmy aby takich sytuacji było jak najmniej. W najbliższych dniach zrobimy rozeznanie w Parku Miejskim nad możliwością postawienia dodatkowych koszy. Jednak zbyt duża ilość pojemników na odpady nie umili tegoż pięknego naturalnego klimatu! Stąd apel do osób, które ten klimat niszczą! Po prostu: NIE ŚMIEĆMY!!!

Wszystko wydawało się być załatwione, ale zaledwie godzinę później Demokraci podali, że odpady wcale nie zostały odebrane.

Pisaliśmy wczoraj o zaśmieconym i zaniedbanym Parku Miejskim w Sanoku. Zebranych zostało tylko dwa worki 35 l. śmieci. Zostały one umieszczone w prywatnym koszu członka Demokratów. Na więcej nie było miejsca. Niestety zupełnie niezrozumiałe jest zachowanie SPGK Sanok. Otóż nasz post został udostępniony przez SPGK z kłamliwą i nieprawdziwą informacją, że te worki zostały przez SPGK odebrane. To NIEPRAWDA! – twierdzą w opublikowanym dzisiaj po godzinie 12:00 poście Demokraci Ziemi Sanockiej.

Nie wiemy jaki sens ma prowadzenie wprowadzającej w błąd polityki informacyjnej. Nic ona nie rozwiązuje, a Park nadal jest zaśmiecany. Nie zgadzamy się na podawanie nieprawdziwych informacji – czytamy dalej w mediach społecznościowych, na profilu DZS.

Na dowód zaprezentowano zdjęcie worków ze śmieciami tkwiących nadal w koszu.

AKTUALIZACJA 13:05

Kilka minut temu pojawiło się sprostowanie ze strony SPGK.

Oczywiście chcemy sprostować informację. Worki nie zdążyliśmy odebrać ponieważ ktoś zrobił to uprzednio. Jutro zajmiemy się sprawą czystości Parku Miejskiego. Dziękujemy członkowi Demokratów za szybsze załatwienie sprawy! – czytamy w poście.

źródło: Demokraci Ziemi Sanockiej – Fb, SPGK – Fb, Red.

foto: Demokraci Ziemi Sanockiej – Fb

19-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Sanoczanie znowu dadzą się nabrać na PR?2021-09-19 14:13:28
0 0
Demokraci to siła ludzi w Sanoku i tylko przez to że udawano BEZPARTYJNOŚĆ udało się nabrać Sanoczan na to co jest ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)