REKLAMA
REKLAMA

SANOK. „Dwójka” włączyła się w Jerusalema Dance Challenge! Zobacz VIDEO

SANOK. „Dwójka” włączyła się w Jerusalema Dance Challenge! Zobacz VIDEO

SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku włączyli się w ogólnoświatową akcję Jerusalema Dance Challenge, która powstała w czasie pandemii i kryzysu związanego z izolacją.

Chcąc wyrazić radość z powrotu do szkoły, możliwość ponownego przebywania razem, odbudowywania relacji nadwątlonych przez czas pandemii i zdalnego nauczania, a także w związku z nadchodzącymi wakacji, uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku przystąpili do ogólnoświatowej akcji Challenge Jerusalema – mówi nam Bartłomiej Mandzelowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku.

Filmy nagrywane w ramach powstałej w 2020 roku akcji #JerusalemaDanceChallenge przedstawiają taniec oparty na prostej choreografii i klipie autorstwa Master KG, południowoafrykańskiego producenta. Wokalistką jest Nomcebo Zikode. Wykonywany w grupach taniec ma być radosnym akcentem w trudnym czasie pandemii i kryzysu bezpośrednich relacji międzyludzkich. Tekst przypomina o tęsknocie za domem. W ujęciu akcji, dom utożsamiany jest raczej z bezpiecznym miejscem, wolnym od trosk i zagrożeń. Taniec jest bardzo prosty, a muzyka rytmiczna i optymistyczna. Akcja zatacza coraz szersze kręgi, angażuje grupy ludzi z całego świata.


Oryginalny utwór

ORIGINAL: Jerusalema Dance Challenge – By Fenomenos do Semba


ORIGINAL: Jerusalema Dance Challenge – By Fenomenos do Semba / Youtube.com – Adilson Maiza


screen z filmu / Youtube.com – Szkoła Dwójka Sanok

źródło: materiały nadesłane

20-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)