REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jak sytuacja ze szczepieniem nauczycieli oraz personelu medycznego?

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim szpitalu aktualnie trwają szczepienia nauczycieli klas 1-3 szczepionką AstraZeneca. Chęć zaszczepienia się zgłosiło 971 pedagogów, z czego do 23 lutego udało się zaszczepić 209 nauczycieli. Średnio dziennie w SPZOZ w Sanoku szczepi się 40 osób.

W ubiegły piątek zakończyły się zapisy dla nauczycieli szkół średnich. Zgłosiło się 60 proc. sanockich pedagogów.

Za nami już pierwsza tura szczepień seniorów i medyków.

Jak informuje Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku, dwie dawki szczepionki otrzymało do tej pory 540 osób z tzw. grupy „O”. Do zaszczepienia pozostało jeszcze około 640 osób. Na szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się 320 pracowników szpitala, z których około 60 oczekuje jeszcze na swoją kolejkę.

Do 7 marca rząd planuje zakończyć szczepienia nauczycieli i równocześnie wznowić szczepienia grupy „O”, a więc pracowników służby zdrowia i studentów medycyny. Natomiast od 15 marca preparatami firmy Pfizer i Moderna będą szczepione osoby przewlekle chore (po przeszczepie, dializowane, mechanicznie wentylowane i w trakcie leczenia raka), a od 22 marca rozpoczną się szczepienia służb mundurowych i seniorów między 60. a 65. rokiem życia. Zgodnie z nowymi wytycznymi chętni otrzymają preparat firmy AstraZeneca.

Grafika poglądowa / pixabay.com

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

26-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)