REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Na ul. Białogórskiej zatrzymano pijanego kierowcę. Miał ponad 3 promile!

SANOK / PODKARPACIE. Zdecydowana postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Ujęty mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W piątek dyżurny otrzymał informację, że na ul. Białogórskiej w Sanoku doszło do obywatelskiego ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który wskazał im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Sanoka zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Volkswagen. Sposób jazdy oraz zachowanie jego kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę, odebrał kluczyki i powiadomili policję.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem to 35-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Po wytrzeźwieniu, 35-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja mieszkańca Sanoka, który uniemożliwił jazdę pijanemu mężczyźnie, zasługuje na pochwałę. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Od naszej postawy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

źródło: KPP Sanok

foto: zdjęcie poglądowe

31-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)