REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Plaga pijanych kierowców. „Rekordzista” wydmuchał 3 promile

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który kierował skodą, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. To nie jedyna interwencja jaką podejmowali w ostatnich dniach policjanci, wobec nietrzeźwych kierujących. W Sanoku kierująca fiatem miała ponad 2 promile, a w Besku 36-latka prowadziła forda mając prawie promil.

Wczoraj (10 bm.) po godzinie 19, na ul. Dworcowej w Sanoku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda, który przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 94 km/h. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu leskiego jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.

To nie jedyna interwencja podejmowana w ostatnim czasie przez policjantów, wobec nietrzeźwych kierowców. W miniony poniedziałek, na ul. Jana Pawła II w Sanoku, policjanci zatrzymali 38-letnią mieszkankę naszego powiatu. Kobieta kierowała fiatem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzień później w Besku, policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Ford. 36-letnia mieszkanka powiatu sanockiego była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej blisko promil.

Wszyscy za popełnione przestępstwo opowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzny nie ominął również konsekwencje związane z przekroczeniem prędkości.

Zdjęcie poglądowe / archiwum redakcji

Pomimo wielu apeli policjantów i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Sanok

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)