REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Policjanci sprawdzają tereny nad wodą

SANOK / PODKARPACIE. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, sanoccy policjanci sprawdzają tereny przywodne. Działania mundurowych mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Upalne dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny musimy pamiętać, że w dużej mierze zależy od to nas samych.

W trosce o bezpieczeństwo, sanoccy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sprawdzają tereny przywodne. Działania jakie podejmują funkcjonariusze mają na celu przede wszystkim uświadomienie zagrożeń jakie wynikają z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznego letniego wypoczynku nad wodą. W ostatnim czasie takie działania profilaktyczne na terenie Sanoka przeprowadzili dzielnicowi.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane. Tzw. „dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość. Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń – ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

Apelujemy o rozsądek podczas letniego wypoczynku.

źródło: KPP Sanok

14-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)