REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Prawie 9 tys. złotych zebrano podczas kwesty na „Pomoc Rodzinie” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku, jak co roku w czasie 1 listopada zorganizowało kwestę na cmentarzach w naszym mieście. Jak informuje zarząd stowarzyszenia w tym roku dzięki hojności mieszkańców i przyjezdnych udało się zebrać 8 962,30zł.

Zebrane środki w całości będą przeznaczone na rzecz potrzebujących. Stowarzyszenie od lat wspiera rodziny wielodzietne, samotne matki oraz seniorów, na wzór wybitnego sanoczanina Zygmunta Gorazdowskiego – świętego, który jest patronem Sanoka.

Stowarzyszenie opiera się na działalności charytatywnej, wśród kwestujących byli wolontariusze wspierający „Pomoc Rodzinie”, w tym seniorzy z klubu „Niezapominajka” jaki działa przy stowarzyszeniu. – Ujmujące było to jak ludzie reagowali na fakt, że kwestujemy na rzecz seniorów. Tym chętniej wrzucali pieniądze do puszek, za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – mówi Zofia Mazur, przewodnicząca Stowarzyszenia „Pomoc Rodzinie”.

Pomogła też z pewnością pogoda, która była wyjątkowa. Od lat kwestujemy na sanockich cmentarzach i nie pamiętamy, by było tak ciepło. To sprzyjało przyjaznej atmosferze, nie tylko w czasie odwiedzania grobów bliskich, ale również przy naszych puszkach w czasie spotkania i rozmowy, których nam tak brakuje w czasie pandemii – dodaje Zofia Mazur.

Stowarzyszenie dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli zbiórkę.

źródło: materiały nadesłane

03-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kwesty.2021-11-03 20:45:14
0 0
Mam mieszane uczucia - na cmentarzach powinno sie zbierac na cmentarz lub odnawianie starych grobow.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)