REKLAMA
REKLAMA

Sejm NA ŻYWO oraz PROTEST Konfederacji przeciwko segregacji!

Sejm NA ŻYWO oraz PROTEST Konfederacji przeciwko segregacji!

POLSKA. 44. posiedzenie Sejmu rozpocznie się dziś o godzinie 10:00 Oglądajcie transmisję na żywo! W programie m.in. o budżecie państwa na 2022 rok, zmiany w ustawie o transporcie drogowym czy pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach.

44. posiedzenie Sejmu będzie transmitowane NA ŻYWO. Na tę chwilę wiadomo, iż w jego trakcie odbędzie się Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2022. Będziemy mieć zatem do czynienia z kwestią kluczową dla polskiego budżetu.

Jednocześnie, dnia 14 grudnia przez odbędzie się protest przeciwko segregacji sanitarnej. Uczestnicy zgromadzą się pod Sejmem RP o godzinie 18. Zebrani będą protestować przeciwko „przymusowi szczepień, paszportom covidowym i bezprawnym obostrzeniom!”. Protest organizuje Konfederacja, jedna z partii zasiadających w Sejmie.

Potrzebna jest ogromna mobilizacja społeczna i zjednoczenie ponad wszelkimi podziałami! Tu chodzi o podstawowe prawa obywatelskie, które władza chce odebrać milionom osób niezaszczepionych!” – napisano na stronie wydarzenia. Protest ma być wyrazem sprzeciwu wobec nasilającego się zamordyzmu sanitarnego w Polsce. Jak bowiem stwierdził minister zdrowia, Adam Niedzielski, „Idziemy drogą Austrii i Niemiec” w stronę szczypawkowego przymusu. Przypomnijmy, iż 14 grudnia jest ostatnim dniem „łagodniejszych” obostrzeń.

– Jeżeli od 15 grudnia wchodzą ostrzejsze limity do 30 proc. do restauracji, hoteli, będzie wskazanie, że jeżeli klient zechce wejść ponad limit, jest obowiązany pokazać certyfikat covidowy. Czyli klient jest zobowiązany, jeśli zechce wejść. Jeżeli nie, nie musi niczego okazywać – przekazał rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Będziemy na bieżąco śledzić sytuację zarówno w Sejmie, jak i podczas protestów.


Przybliżony czas rozpatrywania punktów porządku dziennego na 44. posiedzeniu Sejmu w dniu 14 grudnia 2021 r. (wtorek)

godz. 10:00 – 15:00 – Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2022 (druki nr 1624 i 1819) (debata krótka) (pkt )

godz. 15:00 – 16:15 – Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia prowadzenia przez rolników rolniczego handlu detalicznego (druki nr 1516 i 1821) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt )

godz. 16:15 – 17:30 – Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (druki nr 1822 i ) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt )

godz. 17:30 – 18:30 – Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1835 i ) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt )

godz. 18:30 – 20:00 – Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1812 i ) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt )

godz. 20:00 – 22:00 – Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz o zmianie niektórych ustaw (druk nr 1692) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (pkt )

godz. 22:00 – 23:00 – ew. oświadczenia poselskie

Grafika poglądowa

14-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)