REKLAMA
REKLAMA

„Selfie” na granicy. Portfele szczuplejsze o 500 zł

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach złapali na gorącym uczynku trzy młode osoby, które robiły sobie zdjęcia przy ukraińskim słupku granicznym. Lekkomyślność skończyła się mandatem.

W niedzielę (17 października) funkcjonariusze SG z Hermanowic zaobserwowali, jak troje osób nielegalnie przekroczyło granicę państwa nieopodal cmentarza w m. Rożubowice. Na miejscu okazało się, że to młodzi turyści z Podkarpacia w wieku 23, 19 i 12 lat. Cała trójka nielegalnie weszła na terytorium Ukrainy, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Za nielegalne przekroczenie granicy, dwoje pełnoletnich turystów zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości po 500 złotych każdy.

Straż Graniczna przypomina, że należy stosować się do znaków umieszczonych na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego wejście na pas drogi granicznej (pas drogi granicznej) z wyłączeniem oznakowanych szlaków turystycznych jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny do 500 złotych. Dodatkowo karalne jest przekroczenie granicy państwowej w miejscu niedozwolonym. Grozi za to mandat do 500 złotych lub w określonych przypadkach konsekwencje karne.

foto: archiwum BiOSG

BiOSG

19-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)