REKLAMA
REKLAMA

Soul patriotycznie! Wyjątkowy koncert w Warszawie! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Zespół SOUL prowadzony przez dr Monikę Brewczak koncertował w Warszawie i Tarnowie.

W Warszawie zapewnił oprawę muzyczną widowiska „Młodzi Niezłomnym”. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Nagrania koncertu dokonano w Studio Koncertowym Polskiego Radia dnia 22.02.2021r. W trakcie koncertu Zespół wykonał cztery autorskie kompozycje dyr. Moniki Brewczak „Niezwyciężni”, „Las milcząco trwał nad Wami”, „Dla Niepodległej Szli”, „Uwierz Polsko”. Informację o koncercie przekazano dyrektorom szkół w całej Polsce za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej ze wskazaniem, aby w dniu 01.03.2021r. został wykorzystany jako muzyczna lekcja historii.

Koncert miał oficjalną premierę 26 lutego o godz. 20.00.

Zapraszamy do obejrzenia! (youtube.com / Ministerstwo Edukacji i Nauki).

Kolejna emisja koncertu odbędzie się w poniedziałek 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.

W Tarnowie w dniu 18.02.2021r. wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej brał udział w nagraniu koncertu „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” zrealizowanym przez Centrum Sztuki Mościce, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie. Transmisja koncertu online będzie miała miejsce 01.03.2021r. o godz. 19:00 na kanale youtube Centrum Sztuki Mościce.
https://www.youtube.com/channel/UCCUnAsQ2H4a7nYgC4mY8hVw

materiały nadesłane
foto: MEiN

01-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook