REKLAMA
REKLAMA

Srebrna moneta za walkę z COVID-19 dla sanockiego szpitala (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku odebrał z rąk Ewy Leniart – wojewody podkarpackiego, oraz Jerzego Guniewskiego – dyrektora Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, okolicznościową monetę przyznaną za walkę z COVID-19 dla sanockiego szpitala.

Pamiątkowe monety przygotowano w hołdzie personelowi medycznemu, w podziękowaniu za trud i zaangażowanie w pracę w czasie epidemii.

Srebrna moneta kolekcjonerska została wprowadzona do obiegu 15 grudnia 2021 r. przez Narodowy Bank Polski. Na jej rewersie znajduje się dłoń lekarska w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca z troską dłoń pacjenta, wstęga w barwach Rzeczypospolitej Polskiej oraz napis „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”. Awers monety zawiera napis „Rzeczpospolita Polska”, rok emisji oraz wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Nie szczepcie się - tam jest GOH2021-12-28 18:32:27
0 0
Zaśczepieni, macie w sobie GOH i 2 do 10 lat życia max przed sobą. GOH wodorotlenek grafenu to węgiel, który łączy się w organizmie w żyleteczki grubości 1 atomu. Tnie wasze naczynia krwionośne powstają zakrzepy i umieracie na zakrzepice itd. Wyślijcie się po rozum.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)