REKLAMA
REKLAMA

STS SANOK: Odkrycie sezonu – Maciej Witan

SANOK / PODKARPACIE. Wybraliśmy już najlepszego trenera i najlepszego bramkarza sezonu 2020/2021. Który z zawodników zapracował na miano odkrycia? W tej kategorii portal hokej.net postanowił wyróżnić Macieja Witana.

Wychowanek sanockich Niedźwiadków z przytupem wszedł do seniorskiego hokeja. W swoim pierwszym pełnym sezonie na taflach polskiej ekstraligi zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Jego atutami była zadziorność, ambicja, dobra jazda na łyżwach oraz technika użytkowa. Był ważną postacią Ciarko STS-u, w którym dostał solidną liczbę minut, a to powinno zaprocentować w przyszłości.

Trener Marek Ziętara korzystał z jego usług zarówno podczas gier w przewadze, jak i osłabieniach. A Maciej Witan odwdzięczył mu się naprawdę niezłą produktywnością. Był bowiem trzecim najlepszym strzelcem i czwartym najlepiej punktującym graczem ekipy z Podkarpacia. Lepsi od niego okazali się tylko Finowie: Eetu Elo (16 goli), Riku Sihvonen (33 „oczka”), Jesperi Viikilä (9G + 18A).

Jeśli spojrzymy na statystyki graczy, którzy nie przekroczyli jeszcze wieku juniorskiego, to Witan zajmuje w nich pierwsze miejsce.

– Maciek to młody utalentowany zawodnik. Zrobił znaczący progres w tym sezonie, jednak przed nim jeszcze dużo pracy. W dużej mierze od niego będzie zależeć to, jak będzie się rozwijał – zwrócił uwagę Marek Ziętara.

– Wie, że musi podchodzić do swoich obowiązków z odpowiedzialnością i przyjmować wszelkie sytuacje w drużynie, treningu i podczas meczów z pokorą. Cieszę się, że to właśnie on został w ten sposób wyróżniony – dodał szkoleniowiec sanockiego klubu.

Ściskamy kciuki za to, aby rozwój tego zawodnika był harmonijny i nieprzerywany przez kontuzje. Wtedy być może z jego zalet skorzysta sztab szkoleniowy seniorskiej reprezentacji Polski.

źródło: hokej.net

12-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)