REKLAMA
REKLAMA

Święto Pieczonego Ziemniaka: KROPELKA WODY DLA UGANDY (VIDEO, FOTO)

Święto Pieczonego Ziemniaka: KROPELKA WODY DLA UGANDY (VIDEO, FOTO)

SANOK /  PODKARPACIE. 25 września 2021 przy Domu Strażaka w Olchowcach odbył się event „Święto Pieczonego Ziemniaka” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej nr 6 w Sanoku pod opieką p. Gertrudy Lubienieckiej Jakiel oraz Radę Dzielnicy Olchowce reprezentowaną przez p. Grzegorza Kozaka.

Tradycją jest, iż tak zwane wykopki ziemniaków kończyły się ich pieczeniem w ognisku. Nie bacząc na „pogodę pod chmurką”, przy folklorystycznych dźwiękach piosenek i utworów instrumentalnych wykonywanych przez zespół wokalny Folkowianie działający w szkole SP6 oraz zespół KGW w Wujskiem i zespół Lisznianie przygotowano wydarzenie i konsumowano grillowaną kiełbasę oraz ekologiczne ziemniaki z popiołu.

Dodatkowo dzięki gestowi DPS „Światło Nadziei” w Sanoku podarowaniu fasolki po bretońsku oraz flaków udało się zebrać kwotę 800 zł w charytatywnej akcji „Kropelka wody dla Ugandy”. Szczytny cel imprezy pokazuje dzieciom nasze zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka i uczy empatii. Szkolne Koło Wolontariatu współpracuje z sanoczaninem ojcem Piotrem Dąbkiem, który przebywa na misjach i dzielnie pracuje w Ugandzie. Przez trzy lata były różne inicjatywy np. Zasiej dobro w Ugandzie – budowa ekologicznej farmy, budowa i wyposażanie przedszkola dla najmłodszych.

Tym razem pomagamy doprowadzić wodę do kranów w Technikum Gastronomicznym, które to nadzoruje ojciec Piotr. Cieszymy się, że znowu się udało. Dzięki zaangażowaniu wielu: pomysłodawczyni pani Gercie, Radzie Dzielnicy Olchowce, Ochotniczej Straży Pożarnej Olchowce, 9 Drużynie Harcerskiej działającej w SP 6 z druhną komendantka M. Kurkarewicz, Urzędowi Miasta Sanoka, który użyczył sceny i nagłośnienia na imprezę mogliśmy miło spędzić sobotnie popołudnie i przyczynić się do niesienia pomocy.

Nic nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie ludzie „Wielkiego Serca”, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy a także tym, którzy uświetnili ją swoją obecnością. Pamiętajmy dobro powraca ze zdwojoną siłą.

 

Zapraszamy do kolejnych działań.

Informację przygotowała p. G. Lubieniecka Jakiel.
materiały nadesłane

28-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)