REKLAMA
REKLAMA

Szkolenie wysokościowe w Bieszczadach (VIDEO)

Szkolenie wysokościowe w Bieszczadach (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W czterodniowym szkoleniu wysokościowym, które odbyło się w Bieszczadach, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili współdziałanie oraz techniki ratownictwa z powietrza. W akcji wykorzystano śmigłowiec Straży Granicznej.

Od 12 do 15 lipca br., funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie linowe z wykorzystaniem śmigłowca. Celem szkolenia była koordynacja działań służb ratowniczych, które najczęściej są zaangażowane w udzielanie pomocy podczas wypadków, klęsk żywiołowych czy innego rodzaju sytuacji kryzysowych w górach. Także, Straż Graniczna ćwiczyła wewnętrzne procedury związane z prowadzeniem działań granicznych oraz działań specjalnych ze śmigłowca. W szkoleniu oprócz funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG brała udział Specjalistyczna Grupa Wysokościowa Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

BiOSG

21-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)