REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Trzeba zwiększyć liczbę łóżek „COVID-owych”!

SANOK / PODKARPACIE. – Z uwagi na potrzebę zapewniania łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 Dyrekcja SPZOZ w Sanoku uprzejmie informuje, iż od dnia 17.02.2021 r. do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów z ujemnym wynikiem na obecność wirusa SARS-CoV-2 na Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego SPZOZ w Sanoku – czytamy w najnowszym komunikacie na stronie internetowej szpitala.

Dodajmy, że 5 lutego wstrzymano przyjęcia na Oddział Wewnętrzny, po to, aby zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów z koronawirusem do 140 sztuk.

Grzegorz Panek. Foto: archiwum prywatne

– Złożyliśmy do wojewody wniosek o kolejne zwiększenie ilości łóżek COVID-owych w naszym szpitalu. Decyzji na razie nie ma, ale wydaje się ona formalnością – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku. – W tej chwili w szpitalu mamy przyjętych 127 pacjentów zarażonych koronawirusem. Potrzebujemy większej rezerwy – dodaje nasz rozmówca.

Wczoraj (18 bm.) miała miejsce wideokonferencja wojewody podkarpackiego oraz Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie z dyrektorami szpitali jednoimiennych z Podkarpacia.

– Jak wskazywał Wojewódzki Inspektor Sanitarny, największy przyrost nowych zakażań w naszym województwie obserwujemy w powiatach: sanockim, brzozowskim leskim i krośnieńskim – przekazuje dyrektor.

Na Oddziale Kardiologii, do 17 lutego, przebywało 23 pacjentów. Cześć z nich została już przetransportowana do ościennych szpitali. Część, nie wymagająca dalszej hospitalizacji, wróciła do domu. 

W sanockim szpitalu, hybrydowo pracują oddziały: Neurologiczny oraz Dziecięcy.

W kulminacyjnym momencie drugiej fali zakażeń, w listopadzie ubiegłego roku, w szpitalu przebywało około 170 pacjentów zakażonych koronawirusem.

20-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)