REKLAMA
REKLAMA

Tadeusz Nabywaniec. Nowy radny Powiatu Sanockiego

Tadeusz Nabywaniec 15 stycznia br. dołączył do Rady Powiatu Sanockiego. W wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 roku startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, jednak otrzymany wówczas wynik nie był wystarczający, aby otrzymał mandat radnego.

– Kilka dni temu zostałem radnym w bardzo przykrej dla mnie sytuacji, związanej ze śmiercią mojego dobrego kolegi, Kazimierza Węgrzyna mówi Tadeusz Nabywaniec. – Zdecydowałem się na powrót do pracy w samorządzie, ponieważ lubię pomagać innym i udzielać się na rzecz lokalnej społeczności.

Tadeusz Nabywaniec jest sanoczaninem, mieszka w dzielnicy Śródmieście. Od ponad 35 lat zawodowo jest związany ze szkolnictwem. Pracuje jako nauczyciel języka polskiego. To również doświadczony samorządowiec, któremu praca społeczna nie jest obca. W latach 2006-2010 oraz 2010-2014 był radnym Powiatu Sanockiego oraz przez pięć lat (2005-2010) przewodniczącym Rady dzielnicy „Śródmieście” w Sanoku.

Zaprzysiężenie Tadeusza Nabywańca podczas sesji 15 stycznia.

Radny Nabywaniec w wolnym czasie lubi wędrować po górach, fotografować, jeździć na rowerze i czytać książki. Jest przewodnikiem górskim beskidzkim, przodownikiem turystyki górskiej, instruktorem przewodnictwa oraz organizatorem turystyki. Wielokrotnie wraz z młodzieżą szkolną brał udział w ogólnopolskich olimpiadach krajoznawczych, turniejach turystyczno-krajoznawczych, biegach i marszach na orientację, uczestnicząc nawet w mistrzostwach Polski. Tych wyjazdów ze swoimi wychowankami ma na koncie ponad pięćset.

Jako radny będzie pracować w trzech komisjach: Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Oświaty, Sportu i Rynku Pracy oraz Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku
foto nagłówek: archiwum

20-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)