REKLAMA
REKLAMA

Talent, zaangażowanie i ciężka praca. Kolejne sukcesy uczniów szkoły muzycznej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po wspaniałych majowych sukcesach również w czerwcu sanoccy akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, kontynuowali znakomitą serię. W IX Festiwalu Akordeonowym „Harmonia Espressiva” im. Prof. Jerzego Jurka zorganizowanym 2-6.06.2021r. w Sochaczewie przez Centrum Edukacji Artystycznej 4 tytuły głównych Laureatów zdobyli: Duet akordeonowy Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła oraz soliści – Dawid Siwiecki, Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła. To kolejna najważniejsza – po Gorlickich Konfrontacjach – impreza pod Patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w której sanocka szkoła muzyczna osiąga najlepszy wynik w Polsce, a jej uczniowie pięknie zaprezentowali się na Koncercie Laureatów. Na początku czerwca Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła zdobyli I lokaty w Konkursie „Talents of the World” w Odessie.

W kolejnym konkursie 6 i 7 czerwca – II International vocal and instrumental Competition „Adagio” w Nur Sułtan – Astana w Kazachstanie II miejsca z kolei zdobyli młodzi akordeoniści ze Szkoły I st. – Adam Fedak i Mateusz Neckar.

W rozstrzygniętym 13 czerwca we Włoszech prestiżowym XII ACCORDION AWARD ITALIA 2021 World Accordion Contest pięknie zaprezentowali się Dawid Siwiecki, który zdobył złoty medal w kategorii wiekowej do lat 16 oraz Mateusz Neckar – srebrny medal w kat. do 12 lat.

I kolejny wspaniały akord kończący rok szkolny w pierwszym po pandemicznej przerwie konkursie na żywo – XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „HARMONIA ZDROWIA I MUZYKI” w Solcu Zdroju, gdzie trójka sanockich muszkieterów muzycznych zdobyła główne nagrody – w kat. do 15 lat I miejsce Dawid Siwiecki, a II miejsce Kacper Kosztyła, w kat. do 19 lat I miejsce Filip Siwiecki, zaś w kat. zespołów kameralnych – I miejsce duet Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami na Koncercie Laureatów na nowej pięknej Sali Koncertowej wybudowanej na potrzeby kuracjuszy.

W ostatni dzień czerwca napłynęła wspaniała wiadomość z Aten, stolicy Grecji. W prestiżowym „The Muse 2021” International Music Competition pod Patronatem Ministra Kultury Grecji Dawid Siwiecki zdobył 2 pierwsze miejsca – zarówno w kategorii akordeonu, oraz jako zwycięzca kategorii wiekowej do lat 15 lat.

Wszyscy wyróżnieni laureaci to uczniowie prof. ośw. Andrzeja Smolika.

Również końcem czerwca ogłoszono wyniki World Open Music Competition w Belgradzie (Serbia) – edycja letnia. I miejsca zdobyli w nim Jakub Pyrcak i Mateusz Gagatko, zaś II lokaty – Kacper Romańczyk i Marcin Kopczyk – wszyscy uczniowie Grzegorza Bednarczyka, podobnie jak Dominik Hańczuk, uczeń Andrzeja Smolika reprezentujący Społeczne Ognisko Muzyczne im. Mikołaja Witalisa.

Tak więc podsumowując, na imponującą serię triumfów konkursowych naszych akordeonistów złożyły się w tym roku szkolnym 40 pierwsze miejsca i Grand Prix, 11 razy II drugie lokaty, 4 razy trzecie miejsca i 6 razy wyróżnienia – co jest absolutnym rekordem w historii szkoły.

Największe gratulacje dla wszystkich autorów tych sukcesów!

źródło: materiały nadesłane

06-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)