REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi lepsi od Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych!

PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT najlepsi w maratonie komandosa w kategorii Wojsk Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji generalnej wśród 49 drużyn uplasowali się na III miejscu, pokonując m.in. reprezentację Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych. W maratonie komandosa wzięły udział reprezentacje z wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jak również Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej. To kolejny sukces najmłodszego piątego Rodzaju Sił Zbrojnych RP.

Za nami XVIII edycja maratonu komandosa – imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody oraz trudnych zmagań biegowych. 27 listopada po raz 18 Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec zorganizował tą wyjątkową i jedyną imprezę, gdzie mogli się sprawdzić reprezentanci ze wszystkich służb mundurowych z całej Polski. Specyfika tego biegu polega na tym, że odbywa się on w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych, po leśnych ścieżkach i z obowiązkowym 10 kilogramowym plecakiem na plecach. Utrudnienia te powodują, że nawet dla wytrawnych maratończyków biegających klasyczne uliczne maratony to ten rodzaj zmagań jest sporym wyzwaniem.

W zawodach wzięło udział 335 zawodników z różnych jednostek wojskowych i innych rodzajów służb mundurowych. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT w klasyfikacji OPEN uplasowali się na III stopniu podium pokonując m.in. reprezentację Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych. 3. PBOT reprezentowali żołnierze z Rzeszowa i Sanoka. W klasyfikacji końcowej uzyskali bardzo dobre wyniki:

1. St. szer. Szymon Szmist (35 blp Sanok) – 04:03:30
2. St. szer. Adrian Walat (31 blp Rzeszów) – 04:16:09
3. St. szer. Marcin Nitkiewicz (31 blp Rzeszów) – 04:48:22

W klasyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej startowało 8 drużyn reprezentujących brygady OT  i Dowództwo WOT. W Lublińcu 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej z sukcesem reprezentowało trzech żołnierzy. Dwa pierwsze miejsca na podium zdobyli zawodnicy z sanockiego i rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty:

1. St. szer. Szymon Szmist (35 blp Sanok) – 1 miejsce
2. St. szer. Adrian Walat (31 blp Rzeszów) – 2 miejsce.

To kolejny sukces najmłodszego piątego Rodzaju Sił Zbrojnych RP, który może rywalizować, jak równy z równym. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowadniają swoimi sukcesami co oznacza hasło „sprawni jak żołnierze”. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu czy to w okresie pokoju, kryzysu czy też wojny.

***
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu.

kpt. Witold Sura, rzecznik PBOT
zdjęcia: dzięki”ZmierzymyCzas.pl” i zasoby własne
materiały nadesłaneZOBACZ RÓWNIEŻ:

Prezydent RAFAŁ PIECH do MORAWIECKIEGO: Skończcie kłamać obrzydliwie! / tvPolska.pl

09-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)