REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi przelali ponad 30 litrów krwi

Kolejny raz w tym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdecydowali się na niesienie pomocy mieszkańcom Podkarpacia. Tym razem zorganizowali zbiórkę krwi na Rynku w Dębicy i w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa przy dębickim szpitalu. W minioną sobotę terytorialsi przelali ponad 30 litrów krwi zasilając rezerwy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w sobotę 4 września mobilnie w krwiobusie na Rynku w Dębicy i w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa przy dębickim szpitalu żołnierze 3.PBOT oddali krew. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” żołnierze brygady odpowiedzieli natychmiast. W dwóch punktach do niesienia pomocy zebrało się ponad 70 ochotników. W sumie żołnierze oddali ponad 30 litrów krwi.

Jak nam powiedziała st. szer. Katarzyna Panz z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy: – Kiedyś znalazłam się w takiej sytuacji gdzie potrzebowałam krwi i dostałam ją natychmiast, a dzisiaj odrabiam swój dług wdzięczności i pomagam innym, którzy potrzebują tego bezcennego daru.

Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób. Od początku powstania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze oddali ponad 1650 litrów tego bezcennego leku. W szeregach  brygady służy ponad 600 honorowych dawców krwi, którzy regularnie wspierają Terenowe i Regionalne Oddziały Krwiodawstwa w naszym regionie.

– Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Swoją gotowością i szybką odpowiedzią na apel Centrum Krwiodawstwa nasza Brygada chce także zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do oddawania krwi. Jako żołnierze chcemy pokazać, że choć sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa jest trudna, nie może nas powstrzymać przed wzajemną pomocą i ofiarowaniem bezcennego daru życia, jakim jest krew – mówi dowódca brygady, płk Dariusz Słota.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”.

zdjęcia: Paulina Lęcznar
kpt. Witold SURA 

06-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)