REKLAMA
REKLAMA

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z przyjemnością informujemy, że IX edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, odbędzie się w Bukowsku w zaplanowanym terminie 16 maja z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego.

Meta/Start biegu oraz biuro zawodów zlokalizowane będą w centrum Bukowska przy remizie OSP Bukowsko.

Do wyboru zawodników przygotowaliśmy dwa dystanse: 1963 m (Bieg Rodzinny odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), który startuje o godz. 12:00.

Dla biegaczy bardziej doświadczonych przygotowaliśmy trasę na 10 km – 70% nawierzchnia mieszana (szuter/las) oraz 30 % nawierzchnia asfaltowa, startujący o godz. 12:30.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w biegu na dwa dystanse, jednak tylko na jednym dystansie będzie mierzony czas dla danego zawodnika.

Dzieci zapraszamy o udziału w Biegu Przedszkolaka i Juniora na 160 i 500 na bezpiecznym Orliku przy szkole ZS w Bukowsku.

Biuro zawodów rozpocznie swoją pracę o godzinie 9:00 a zakończy o godzinie 11:30. W tym czasie będą wydawane pakiety startowe oraz będzie możliwa rejestracja dzieci. Udział dzieci do 15 roku życia jest bezpłatny.

Rejestracja wciąż jest możliwa na stronie
https://competitions.timekeeper.pl/competitions/41.

Organizatorem lokalnym wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Urzędem Gminy Bukowsko oraz Starostwem Powiatowym w Sanoku. Patronat nad wydarzeniem oraz konkursem historycznym organizowanym przy tej okazji jest Instytut Pamięci Narodowej oddziała w Rzeszowie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu oraz gości, którzy aktywnie chcieliby spędzić niedzielne popołudnie do udziału w biegu w Bukowsku.

Każdy jest zaproszony. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będą: prezentacja żołnierzy WOT oraz WKU z Sanoka wystawa prac konkursowych  „Żołnierze Wyklęci-Niezłomni Żołnierze” oraz koncert zespołu Soul z Sanoka a przede wszystkim niepowtarzalny nastrój.

materiały nadesłane

11-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)