REKLAMA
REKLAMA

Trzech imigrantów i organizator przerzutu zatrzymani na granicy państwa

PODKARPACIE. W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali czterech mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. Było to trzech Turków oraz Ukrainiec, który zorganizował przerzut.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (19.03) w godzinach wieczornych. Operator kamery termowizyjnej z placówki SG w Lubaczowie zauważył cztery osoby poruszające się pieszo od granicy państwa.

We wskazane miejsce niezwłocznie zostały wysłane patrole, które szybko odnalazły cudzoziemców w okolicach m. Budomierz Mały (pow. lubaczowski). Podczas kontroli okazało się, że są to trzej obywatele Turcji w wieku od 38 do 59 lat oraz 30-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie przesłuchania okazało się, że młody Ukrainiec był przewodnikiem i za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy miał otrzymać 200 dolarów za osobę. Imigranci docelowo chcieli dostać się do Niemiec.

Wszyscy mężczyźni otrzymali zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami, do których się przyznali. Dodatkowo 30-letni Ukrainiec otrzymał zarzut pomocnictwa.

Cała sprawa trafi do sądu. W niedzielę (21.03) w ramach procedury readmisyjnej czwórka cudzoziemców została przekazana stronie ukraińskiej.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 51 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją w celu migracyjnym.

źródło: BiOSG

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)