REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na oszustów! Podają się za urząd skarbowy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed oszustami podającymi się za urząd skarbowy. Uważacie na fałszywe SMS-y!

pexels-phone

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

• Uwaga na SMS-y z fałszywą informacją, że odbiorca musi opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie. • Aby nakłonić odbiorców do zapłaty, oszuści rozsyłają wiadomości z numeru, który identyfikuje się jako „PODATNIK”. • W SMS znajduje się link do strony www – skorzystanie z niego grozi przejęciem konta bankowego przez przestępców.

Aby dodatkowo skłonić odbiorcę SMS-a do reakcji, oszuści grożą, że jeśli nie odbiorca nie zapłaci „podatku”, przekażą sprawę do służb windykacyjnych.

W treści wiadomości SMS umieścili link do strony internetowej, na której można opłacić rzekomą zaległość. W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU.

– Ostrzegamy! Jeśli wprowadzą Państwo tam dane – przestępcy mogą przejąć Państwa konto bankowe. Jeśli otrzymają Państwo taką podejrzaną wiadomość – prosimy zgłosić to do najbliższej jednostki Policji i poinformować nas o tym e-mailowo na adres incydent@mf.gov.pl – przestrzega Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

24-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)