REKLAMA
REKLAMA

Uzupełnili braki o ponad 20 litrów krwi

PODKARPACIE. To już kolejny raz terytorialsi zdecydowali się odpowiedzieć na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dali przykład najmłodszym oddając krew i uzupełniając kurczące się zapasy RCKiK o ponad 20 litrów krwi i jej składników.

Od początku funkcjonowania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze regularnie organizują projekty zbiórki krwi na terenie Podkarpacia, jak również honorowo wspierają akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych. Podkarpaccy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na apele, szczególnie, gdy sytuacja banku rezerw krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa staje się trudna – jak teraz.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka prawie 50 żołnierzy 3.PBOT oraz ich najbliższych 2 czerwca wzięło udział w zbiórce krwi. „Terytorialsi mają pomoc we krwi” to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa odpowiedzieli na apel o uzupełnienie kurczących się zasobów RCKiK i uzupełnili braki o ponad 20 litrów krwi i jej składników.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem rozpoczął pracę o godz. 9.00 na placu zabaw przy ul. Bieckiej (Osiedle Projektant). Żołnierze 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa przygotowali także punkt promocyjny połączony z pokazem sprzętu wojskowego, który jest na wyposażeniu każdego Terytorialsa – okazał się on nie lada atrakcją dla najmłodszych.

W samym dowództwie brygady i podległych batalionach wśród żołnierzy służy ponad 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. Od kwietnia działa także Klub Honorowych Dawców Krwi „Terytorials”.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

zdjęcia: Paulina Lęcznar
kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT

05-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)