REKLAMA
REKLAMA

W Bieszczadach kilku kierowców straciło prawo jazdy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ciągu minionego weekendu policjanci z ustrzyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 8 kierowcom. We wszystkich przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym pędzili powyżej 100 km/h. W jednym z miejsc, obecność policjantów z miernikiem prędkości wynikała ze zgłoszeń mieszkańców. Funkcjonariusze zareagowali na wskazania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzają prędkość pojazdów między innymi w miejscach, które mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy wskazali drogę w miejscowości Czarna jako miejsce, gdzie kierowcy przekraczają dopuszczalne prędkości.

W rezultacie tych kontroli w Czarnej 5 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę. Rekordzistą okazał się kierowca opla, który pędził z prędkością 113 km/h. Do trzech kolejnych zatrzymań prawa jazdy doszło w Wojtkowej, gdzie kierujący audi miał na liczniku 116 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Policjanci ostrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

Zdjęcie poglądowe.

KPP Ustrzyki Dolne

13-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)