REKLAMA
REKLAMA

W jaką obrożę dla psa warto zainwestować?

Obroża dla psa to jedno z obowiązkowych akcesoriów, w które zainwestować powinien każdy właściciel czworonoga. Jeśli uważasz, że wybór odpowiedniej obroży powinien ograniczać się jedynie do decyzji o odpowiednim rozmiarze, nic bardziej mylnego. Powinna być przede wszystkim wygodna i wykonana z odpowiedniego materiału. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jaką obrożę dla psa warto wybrać.

Jakie rodzaje obroży dla psa są dostępne?

W aktualnej ofercie sklepów znaleźć można wiele typów obroży, dzięki którym możliwy jest wybór idealnie dostosowanej do indywidualnych cech i potrzeb czworonoga oraz jego właściciela. Szczególną uwagę warto zwrócić na akcesoria zapewniające dodatkową ochronę przeciwko pchłom i kleszczom (np. obroża foresto dostępna w wielu sklepach zoologicznych). Zawarte w niej substancje aktywne zapewniają przynajmniej kilkumiesięczną gwarancję bezpieczeństwa czworonogów i stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony zwierząt przed niebezpiecznymi pasożytami.

Warto przyjrzeć się obrożom świecącym. Są idealną opcją dla osób, które spuszczają psa ze smyczy po zapadnięciu zmroku. Ciekawą opcją są też obroże z zamontowanym systemem GPS, umożliwiające szybkie zlokalizowanie zwierzęcia. U zwolenników tradycyjnych rozwiązań sprawdzą się także klasyczne obroże zapinane na sprzączkę lub klamrę.

Jak dopasować rozmiar obroży?

Wybierając obrożę dla psa, szczególną uwagę należy poświęcić na decyzję o jej rozmiarze. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zagwarantować ukochanemu czworonogowi komfort. Dopasowując odpowiedni rozmiar obroży należy wziąć pod uwagę zarówno jej długość, jak i szerokość. W celu sprawdzenia, ile centymetrów długości powinna mieć idealna obroża, należy zmierzyć obwód szyi zwierzęcia i dopasować do podanych w serwisach tabeli rozmiarów lub odpowiednich przedziałów. Przy samym zakładaniu i zapinaniu obroży należy pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy między szyją czworonoga a wybranym akcesorium mieszczą się dwa palce (ok. 2 cm). W ten sposób zagwarantujemy psu lub kotu odpowiednią swobodę i komfort noszenia.

Z kolei decydując o szerokości obroży, należy uwzględnić fakt, iż powinna ona obejmować ok. dwa kręgi szyjne psa. Dla małych i średnich psów przyjmuje się, że szerokość obroży ma wynosić do 2 cm. W przypadku większych czworonogów może mieć nawet 4 cm. Zbyt cienka obroża może podduszać psa i zbyt mocno wbijać się w jego skórę, z kolei zbyt szeroka – może okazać się niewygodna i ograniczać swobodne ruchy zwierzęcia.

Szeroki wybór dostępnych akcesoriów tego typu gwarantuje dowolność wyboru i idealne dopasowanie modelu do potrzeb czworonoga.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: