REKLAMA
REKLAMA

Wielki protest sołectw przeciwko przyłączeniu do miasta. Dzisiaj blokada ronda im. Beksińskiego!

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj o godz. 14 ma dojść do blokady ronda im. Beksińskiego w Sanoku. Tak mieszkańcy trzech sołectw, które mają być przyłączeniu do miasta Sanoka protestują przeciwko tym działaniom. Będą wspomagać ich solidarnie mieszkańcy gminy Zagórz.

Tadeusz Wojtas, przewodniczący Rady Gminy Sanok w tym tygodniu otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji informację w sprawie przygotowania w 2021 roku optymalnych rozwiązań dotyczących zmiany granic miasta Sanoka.

Jak napisał Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA w Warszawie, zgodnie z uzasadnieniem przyjętego przez Radę Ministrów rozporządzenia z 30 lipca 2021 roku nie doszło do zmian granic administracyjnych miasta Sanoka. Jednakże, jak już informowaliśmy, z rozporządzenia wynikało, że w przypadku Sanoka: „Minister właściwy do spraw administracji publicznej, z uwagi na społeczne uwarunkowania oraz cele rozwojowe miasta, w szczególności w kontekście planowanych inwestycji o charakterze strategicznym dla subregionu, tj. koncepcji produkcji wodoru, podejmie działania z urzędu celem przygotowania w 2021 r. optymalnych rozwiązań dot. zmiany granic miasta Sanoka”.

Jak informuje sekretarz stanu, jednocześnie wojewoda podkarpacki w piśmie z dnia 18 sierpnia br. wyraziła prośbę o ponowne rozpatrzenie wniosku Rady Miasta Sanoka w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta, polegające na przyłączeniu do Sanoka części obszaru gminy wiejskiej, tj. sołectwa Bykowce, Zabłotce oraz części sołectwa Trepcza.

Mieszkańców tych miejscowości postanowili więc podjąć zdecydowane działania przeciwko zmianom. Poinformowali w mediach społecznościowych o proteście.

„Powstałe utrudnienia są konsekwencją działań burmistrza”.

Jest to odpowiedź na wznowienie procedury przyłączenia trzech sołectw w granice administracyjne miasta Sanoka. Władze i urzędnicy Gminy Wiejskiej Sanok zostali o tym fakcie poinformowani w czwartek, listem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zapowiadamy: – NIE USTĄPIMY burmistrzowi Matuszewskiemu i będziemy bronić naszych miejscowości przed odłączeniem od Gminy Wiejskiej Sanok – napisano na Fb na stronie gminy wiejskiej.

28-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Piotr Gibała2021-08-28 23:44:56
1 0
Esanok nie jest bestronne
Odpowiedz
Waldstar2021-08-29 07:58:25
0 0
Przecież i tak wszyscy robią zakupy i pracują w Sanoku,to niech wezmą grabie i motyki i niech sadzą plantacje w tych swoich wioskach ,po co jeżdżą do miasta,a może zrobić karnety wiazdu skoro tak bardzo żle sie czują w Pięknym Królewskim Sanoku.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)