REKLAMA
REKLAMA

Wielki sukces młodej skrzypaczki z Sanoka. Została studentką prestiżowej uczelni z Wiednia

SANOK / PODKARPACIE. Melisa Skubisz, uczennica klasy skrzypiec prowadzonej przez Grażynę Dziok oraz licealistka sanockiego I Liceum Ogólnokształcącego pomyślnie przeszła egzaminy wstępne i została studentką MDW Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu.

Propozycję aplikowania do tej uczelni otrzymała będąc na Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie.

Tam właśnie profesor Anna Gutowska, widząc jej szczególne uzdolnienia, zaproponowała wyjazd do Wiednia na egzaminy.

Na Uniwersytet aplikowało wielu młodych muzyków z Europy i Azji. Studiowanie instrumentu, gra w zespołach, zagraniczne projekty są tam w pełni sponsorowane przez uczelnię. W gestii studenta pozostają dojazdy i utrzymanie na miejscu.

Tak doskonałe warunki sprawiają, że konkurencja jest bardzo duża.

Podczas egzaminów przed szacownym jury, Melisa zaprezentowała: N. Paganini Kaprys nr 5, F. Mendelzohn Koncert e-moll oraz H. Wieniawski Sherzo-Tarantella.

Jej występ, muzykalność i ekspresja estradowa zaowocowały pozytywnym wynikiem egzaminu.

Jesteśmy bardzo dumni z sanockiej skrzypaczki, gratulujemy Melisie i jej nauczycielce Grażynie Dziok. Współpraca pomiędzy PSM I i II st. w Sanoku, a Uniwersytetem w Wiedniu ma szansę rozwijać się coraz bardziej, bowiem profesor Anna Gutowska, u której studiuje teraz Melisa, już dwukrotnie odwiedziła sanocką szkołę. Prowadziła tutaj warsztaty metodyczne i lekcje mistrzowskie. Zdradziła, że ma ciekawe plany względem skrzypków z Sanoka – czytamy w wiadomości przesłanej do naszej redakcji z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku.

Melisa Skubisz

źródło: materiały nadesłane

03-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)