REKLAMA
REKLAMA

Wypadek awionetki w powiecie leskim. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Trzy osoby zostały ranne po tym, jak awionetka rozbiła się w Żernicy Wyżnej koło Leska. Do zdarzenia doszło w niedzielę (6 bm.) po południu, około godziny 17:30.

foto: KP PSP Lesko

Trzy osoby, które leciały awionetką, zostały zabrane do szpitala. Interweniował m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Służby nie przekazały, w jakim stanie znajdują się poszkodowani.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu niewielkiego wycieku paliwa w celu zapobiegnięcia zapalenia się łatwopalnej cieczy. W działaniach trwających niespełna 2 godziny uczestniczyło 4 zastępy straży pożarnej oraz 13 strażaków – przekazuje KP PSP w Lesku.

Okoliczności tego wypadku oraz jego przyczyny będzie badać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Awionetka spadła w trakcie lądowania.

Osoby, które zostały poszkodowane w wypadku, były przytomne.

foto: nadesłane (2)


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczorajszego popołudnia w Żernicy Wyżnej. W wyniku upadku awionetki podchodzącej do lądowania, obrażenia odnieśli 42-letni pilot i 37-letnia pasażerka. Drugi pasażer, również 37-latek, nie został poważnie ranny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 17:30, nieopodal szybowiska w Żernicy Wyżnej. Policjanci obecni na miejscu ustalili, że awionetką podróżowały trzy osoby. Cessnę 172 pilotował 42-letni mieszkaniec Pruszkowa, który leciał z dwójką 37-latków z Warszawy. Start nastąpił z innego bieszczadzkiego lotniska znajdującego się w Weremieniu. Był to lot szkoleniowy, prowadzony przez instruktora aeroklubu warszawskiego.

Jak wynika ze wstępnycyh ustaleń, do zdarzenia doszło podczas próby podejścia do lądowania. Awionetka uderzyła w drzewo i spadła na ziemię z dużej wysokości. Dokładne okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja lotnicza.

Pilot oraz jego pasażerowie byli trzeźwi. Wszyscy zostali zabrani do szpitala na badania. 42-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta, których obrażenia były najpoważniejsze, zostali w szpitalu. Drugi z pasażerów, po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony do domu.

KPP Lesko

07-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)