REKLAMA
REKLAMA

Zabójcze przewagi. STS pokonany przez słowackiego ekstraligowa

Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali w wyjazdowym spotkaniu z HC 21 Preszów 2:5. Słowacki zespół z ekstraligi zdobył cztery z pięciu bramek w okresie gry w przewadze.

Po raz pierwszy w tym sezonie hokeiści z Preszowa zagrali na swojej wyremontowanej hali. W bramce debiutował rosyjski golkiper Nikita Biespałow, który ma ogromne doświadczenie w KHL.

Już w pierwszej fazie meczu sędzia sześciokrotnie odsyłał zawodników na ławkę kar. Wynik meczu został otwarty w 16 minucie gdy okres gry w przewadze wykorzystał Jonathan Charbonneau. Jednak sanoczanie w takich samych okolicznościach wyrównali po strzale z niebieskiej Kamila Olearczyka.

W drugiej tercji obraz gry niewiele się zmienił, ponownie jedna z drużyn grała albo w osłabieniu albo w przewadze. Wszystkie bramki w tej odsłonie padły w przewadze. Najpierw z bliska gola zdobył Tomáš Klíma, a wyrównał strzałem zza bulika pod poprzeczkę Sami Tamminen. W końcówce tercji w przewadze 5 na 3 drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Charbonneau.

Gospodarze w ostatnich dwudziestu minutach zdobyli jeszcze dwa gole, oba praktycznie w przewadze gdyż czwartego gola Tomáš Klíma zdobył gdy ledwo z ławki wyszedł sanoczanin. Kropkę nad „i” postawił Jendroľ.

– Jestem szczęśliwy, że nasze bramki padły w przewadze, ponieważ trwała seria około 20 bramek bez gola w tym elemencie gry. Było nad czym myśleć. Z tego punktu widzenia jestem zadowolony – powiedział trener gospodarzy, Ernest Bokroš.

– Słowaccy sędziowie byli dzisiaj bardzo skrupulatni. W zasadzie 70% meczu graliśmy w przewadze lub osłabieniu. Te elementy gry rozstrzygnęły o wyniku. Słowacy byli w nich skuteczniejsi – dodał po meczu trener gości, Marek Ziętara.

Zdjęcie poglądowe. Tomasz Sowa, archiwum eSanok.pl

HC 21 Preszów – Ciarko STS Sanok 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
1:0 Charbonneau – Welychka, Zagrapan (15:41, 5/4)
1:1 Olearczyk – Rąpała (16:43, 5/4)
2:1 Klíma (32:03, 5/4)
2:2 Tamminen – Marva, Hiltunen (33:43, 5/4)
3:2 Charbonneau – Zagrapan (36:47, 5/3)
4:2 Klíma – Růžička (49:18)
5:2 Jendroľ – Šimun (57:41, 5/4)

HC 21 Preszów: Bespałow (Adamko) – Rais, Bakala; Welychka, Zagrapan, Charbon – Ľalík, F. Fekiač; Čacho, Klíma, Jokinen – Jendroľ, Růžička; Krasničan, V. Fekiač, Šimun – Bača, Turan; Halama, Miškuf, Nauš.
Trener: Ernest Bokroš

Sanok: Spěšný (Świderski) – Jekunen, Piippo; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Pavúk; Sawicki, Tamminen, Hiltunen – Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski, Wilusz, Biały – Biłas, Florczak; Łyko, Mocarski, Ginda.
Trener: Marek Ziętara

źródło: hokej.net

03-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)