REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ. 19-latek niedawno stracił uprawnienia do jazdy. Za nadmierną prędkość (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ. 19-latek niedawno stracił uprawnienia do jazdy. Za nadmierną prędkość (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku przekazuje kolejne informacje w sprawie niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło w środę 23 czerwca na ul. Gubrynowicza w Zagórzu. Samochód osobowy wypadł tam z jezdni, uderzył w drzewo i dachował w głębokim rowie. Okazuje się, że kierowcą był 19-latek, który niedawno stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie o ponad 50km/h dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Zagórzu. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył drzewo. Okazało się, że 19-latek prowadził pojazd pomimo zatrzymanych uprawnień za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ:

ZAGÓRZ. Samochód ściął drzewa, dachował i stoczył się ze skarpy (VIDEO, ZDJĘCIA)

W środę około godz. 15, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zagórzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierujący volkswagenem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.19-latek jechał sam. Mężczyzna odniósł obrażenia i karetką pogotowia został zabrany do szpitala.

foto (2): KPP Sanok

W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu sanockiego jechał samochodem pomimo zatrzymanych uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu.

Przypominamy, że kierowca, który pomimo zatrzymanego prawa jazdy za przekroczenie prędkości prowadzi pojazd, popełnia wykroczenie i okres pozbawienia uprawnień do kierowania zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące. Jeżeli kierowca zostanie „przyłapany” kolejny raz w ciągu okresu przedłużonego, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem, co oznacza, że będzie musiał jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy. Ponadto wtedy kierujący popełnia przestępstwo, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)