REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ. Zwęglone ciało 79-latka znalezione na polu. Czy doszło do samopodpalenia?

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W poniedziałek 1 listopada sanocka policja interweniowała w Zagórzu, gdzie na polu znaleziono zwęglone ciało 79-letniego mężczyzny. Prokuratura zdecydowała się wszcząć śledztwo pod kątem ewentualnego samopodpalenia lub udziału w zdarzeniu osób trzecich. Jutro odbędzie się sekcja zwłok ofiary.

zdjęcie poglądowe

Zgłoszenie o ujawnieniu zwłok mężczyzny w Zagórzu sanocka policja otrzymała w poniedziałek 1 listopada około godziny 13:00.

Funkcjonariusze ustalili, że to 79-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza – przekazuje kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła w tej sprawie śledztwo. Toczy się ono pod kątem art. 151 KK: Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Samopodpalenie to wyjątkowo rzadka i drastyczna forma samobójstwa. Śledztwo ma wyjaśnić czy do takiego zdarzenia faktycznie doszło – mówi Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy w Sanoku.

Na miejscu zebrano dowody, zabezpieczono ślady i przeprowadzono oględziny.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KONFEDERACJA: Projekt TANIE PALIWO

tvPolska.pl

03-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)