REKLAMA
REKLAMA

1 miejsce dla „Eko-Klasy” z Zahutynia! (FOTO)

ZAHUTYŃ / PODKARPACIE. Uczestnicy Zlotu Harcerzy Ekologów już poznali oficjalne wyniki 33. edycji HOEA „FLOREK” czas więc podzielić się tą wiedzą z innymi harcerzami i zuchami, którzy aktywnie realizowali zadania w ciągu kilku miesięcy. Bardzo dziękujemy Wam za zaangażowanie i wierzymy, że wzbogaciliście swoją wiedzę i umiejętności!

Wyniki XXXIII edycji FLORKA rok 2021/22:

Kategoria – drużyny harcerskie / koła ekologów:

1 miejsce: „Eko-Klasa” z Zahutynia
2 miejsce: 108 DH „Watra” z Szamotuł
2 miejsce: Klasa V z SP z Targowisk
3 miejsce: 42 DH z Prusieka
3 miejsce: 2 DH „Bytnarówka” z Ostrowa
4 miejsce: 9 DH z Sanoka
4 miejsce: 9 DH z Krowicy Samej
5 miejsce: 3 DHW z Rudy Różanieckiej
6 miejsce: 16 WDH „Pomarańczarnia” z Białoboków

Na Ogólnopolskim Zlocie Szkołę Podstawową im. Władysława Beliny – Prażmowskiego reprezentowali uczniowie z klasy 7 wraz z opiekunem Panią Krystyną Witowicz, którzy od września aktywnie pracowali nad realizacją zadań dotyczących bioróżnorodności, jej zagrożenia i ochrony oraz podejmowali konkretne działania w naszym środowisku. Drużynę współtworzą: Amelia Barbara, Julia Latusek, Julia Szczupaczyńska, Oliwia Rutkowska, Ewa Barzycka, Mateusz Szczepek, Mateusz Wosachło i Radek Fal.

Do tegorocznej Akcji zgłosiło się 34 środowiska. Wszystkie zadania wykonało 17 drużyn z całej Polski. Na Zlot Harcerzy Ekologów w Ośrodku ZHP „Berdo” w Myczkowcach zaproszono 17 drużyn – tj. 130 uczestników, którzy ukończyli wszystkie zadania. W dniach 27-29 maja Harcerze i Ekolodzy wspólnie uczyli się, integrowali, mile, z pożytkiem i przyjemnością spędzali czas!

Pobyt na „Berdo” udokumentowaliśmy na zdjęciach (gry terenowe na orientację, szyfrowanie i kodowanie informacji, warsztaty teatralne, zajęcia z leśnikiem, kurs strzelania z łuku, nauka węzłów żeglarskich, ABC musztry, technik i sprawności harcerskich, to tylko niektóre atrakcje i wyzwania jakie stanęły przed naszymi Ekologami.

materiały nadesłane

07-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)