REKLAMA
REKLAMA

18-latka bez uprawnień nie ustąpiła pierwszeństwa. Grozi jej do 30 tys. (ZDJĘCIA)

TRÓJCZYCE / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Trójczyce. Kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadące renault. Do szpitala trafiły dwie osoby. 18-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego kierowała oplem, nie posiadając uprawnień.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj tuż przed godz.18, w miejscowości Trójczyce. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu, 18-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, kierując osobowym oplem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i najechała na renault, którego kierowca jechał w kierunku miejscowości Drohojów.

34-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierujący renaultem oraz jego 13-letni syn trafili do szpitala. Okazało się, że ich obrażenia okazały się niegroźne.

W trakcie wykonywanych czynności przez funkcjonariuszy, okazało się, że 18-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Kobieta tłumaczyła policjantom, że kilka dni wcześniej zdała egzamin na prawo jazdy, lecz do chwili obecnej nie otrzymała jeszcze blankietu.

18-latka odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi jej grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

1 stycznia 2022 roku weszła w życie Ustawa z dnia 2 grudnia 2021 roku o zmianie ustawy – Prawo o Ruchu Drogowym. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniło rozporządzenie w sprawie wysokości mandatów karnych za wybrane wykroczenia. Zgodnie z nowymi przepisami policjant w postępowaniu mandatowym może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł a w przypadku zbiegu wykroczeń do 6000 zł. Natomiast sąd może orzec karę grzywny do 30.000 zł. Za prowadzenia pojazdu mimo braku uprawnień kierujący podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł, ponadto sąd orzeka w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KMP Przemyśl


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dwie dziewczynki w szpitalu na obserwacji (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE : Uchodźcy obywatele krajów trzecich wywożeni poza Przemyśl

SANOK. Hotelarze przyjmują uchodźców. Relacje Ukraińców łamią serce! (VIDEO)Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

04-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)