REKLAMA
REKLAMA

31-latek wracał obwodnicą z wesela. Był kompletnie pijany!

PODKARPACIE. 31-letni pieszy z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie szedł obwodnicą Jarosławia, bez elementów odblaskowych. Poruszał się drogą krajową nr 77 w kierunku Przemyśla. Policjantom powiedział, że wracał z wesela i nie wiedział, że nie może poruszać się pieszo po tej drodze. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

O dużym szczęściu może mówić 31-letni pieszy, który w sobotę przed godz. 2, został zabrany przez policjantów z obwodnicy Jarosławia. Zgłoszenie o nietrzeźwym pieszym funkcjonariusze otrzymali od przypadkowego kierowcy, który jechał tą trasą. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który poruszał się drogą krajową nr 77 w kierunku Przemyśla. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych i był bardzo słabo widoczny. Stwarzał realne zagrożenie przede wszystkim dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

Okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Radymno, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak podał stróżom prawa, wraca z wesela do domu i nie wiedział, że nie może poruszać się pieszo tą drogą.

Ze względu na stan nietrzeźwości oraz zagrożenie jakie stwarzał w ruchu drogowym, policjanci zawieźli go do miejsca zamieszkania. 31-latek nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Pamiętajmy!

Pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek umieścić w sposób widoczny dla kierujących element odblaskowy, wyróżniający go na drodze. Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie element odblaskowy, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pozwala to kierowcom na bezpieczne ominięcie pieszego i uniknięcie potrącenia.

źródło: KPP Jarosław

zdjęcie poglądowe / archiwum KWP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TARNAWA GÓRNA. Pożar piwnicy w zamieszkałym domu (ZDJĘCIA)

foto: OSP KSRG Tarnawa Górna


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

03-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)