REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Areszt dla 43-latka podejrzanego o brutalne zabójstwo matki

PODKARPACIE. 43-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa swojej matki. Do zdarzenia doszło w środę przed południem w Lutoryżu. Podczas awantury 80-letnia kobieta została wielokrotnie ugodzona ostrym narzędziem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni wczoraj około godziny 9.20. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej podczas awantury, syn ugodził ostrym narzędziem matkę. W wyniku licznych obrażeń w postaci ran kłutych kobieta zmarła. Jej głowa leżała odcięta obok tułowia. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo syna kobiety. 43-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z udziałem lekarza biegłego, przez kilka godzin, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza Przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne oraz prawdopodobne narzędzia zbrodni w postaci noży kuchennych i siekiery. Prokurator przy udziale technika kryminalistyki oraz lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej, wykonał oględziny ciała zmarłej, ujawniając liczne rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Głowa kobiety została odcięta i leżała obok ciała. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zabezpieczono do badań.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Policjanci przekazali do prokuratury zebrany materiał dowodowy. W czwartek doprowadzili tam 43-latka. W tym samym dni, prokurator przeprowadził sekcję zwłak zmarłej. Przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała sąsiada. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Sygnały mieszkańców, akcja policji. Kontrole na Dąbrówce (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

16-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)