REKLAMA
REKLAMA

Atak rakietowy na poligon w Jaworowie. 20 km od granicy z Polską (ZDJĘCIA)

POLSKA. Dzisiaj w nocy Rosja przeprowadziła atak rakietowy w okolicach Jaworowa, miejscowości oddalonej o 29 km od granicy Ukrainy z Polską. Konkretnym celem było Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa, potocznie nazywane jaworowskim poligonem wojskowym.

Od rana media podają informacje dotyczące wystrzelenia przez Rosję 30 rakiet, których celem było Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa, potocznie nazywane jaworowskim poligonem wojskowym. Sam poligon znajduje się około 20 km od granicy Ukrainy z Polską i niespełna 40 km od Lwowa.

Początkowo informowano, że nie ma ofiar. Niestety, po kilku godzinach, przedstawiciel władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki podał, że zginęło dziewięć osób, a 57 zostało rannych.

Onet.pl przytacza wypowiedź Kozyckiego. – Rosyjskie lotnictwo zaatakowało rakietami manewrującymi powietrze-ziemia teren poligonu jaworowskiego. W sumie wystrzelono ponad 30 rakiet, kilka strąciła obrona przeciwlotnicza – czytamy w serwisie.

Polacy mieszkający w niedalekim sąsiedztwie granicy mieli słyszeć nocne eksplozje.

Z kolei dzisiaj rano po raz kolejny już zbombardowane zostało lotnisko w Iwano-Frankowsku, również na zachodzie Ukrainy.

Poniżej zdjęcie z ostrzelanego poligonu w Jaworowie.

W niedzielę rano sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poifnormował o najnowszych danych dotyczących strat Rosjan w wojnie z Ukrainą. To ponad 12 tys. żołnierzy, a także 74 samoloty i 86 śmigłowców, 374 czołgi, 1226 pojazdów opancerzonych, 140 systemów artyleryjskich, 62 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 34 systemy obrony przeciwlotniczej, 600 samochodów, 3 okręty, 60 cystern z paliwem i 7 samolotów bezzałogowych.

źródło: Red., Onet.pl, Verkhovna Rada of Ukraine (Twitter), Rob Lee (Twitter)

foto nagłówek: Verkhovna Rada of Ukraine (Twitter)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

13-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)