REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY. Mistrz Pękalski potrzebuje naszej pomocy! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zdzisław Pękalski to ikona bieszczadzkiej twórczości – malarz, poeta, rzeźbiarz. Jednak przede wszystkim niezwykły i dobry człowiek, dla jednych sąsiad czy przyjaciel, dla innych Mistrz. Wskutek poważnej choroby, nie może tak jak do tej pory kontaktować się ze światem. Na platformie pomagam.pl założono zbiórkę pieniędzy na Cyber Oko dla Mistrza Pękalskiego.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Galerię w Hoczwi odwiedzały zawsze rzesze turystów, by nie tylko podziwiać jego twórczość, ale przede wszystkim by móc się z nim spotkać, posłuchać wyjątkowych i nietuzinkowych opowieści, o jego twórczości, o filozofii życia, o magii Bieszczadów.

Kto bywał wie, że nigdy nie było mu dosyć, chciał tworzyć…

„Deski łaszą się codziennie do moich rąk. Oczami sęków wypatrując w mojej dłoni pędzla”.

Choroba przyszła niespodziewanie, wylew i udar mózgu totalnie zmienił jego życie. Od lat zmaga się z ogromnym oporem swego własnego ciała, z niemożliwością poruszania się.

Zamknięty w swoim ciele potrzebuje nadal kontaktu ze światem, potrzebuje wyrażać swoje myśli, komunikować potrzeby. Na szczęście dzisiejsza technologia daje takie możliwości.

Dlatego z inicjatywy Adama Snarskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Lesko powstał pomysł o organizacji wraz ze Stowarzyszeniem Przestrzenie Wyobraźni działającym przy UMiG Lesko akcji zbiórki środków na zakup sprzętu medycznego tzw. Cyber Oko.

foto: Grażyna Kaznowska

CYBER OKO – to urządzenie otwierające nowe możliwości komunikowania się, wyrażania emocji, potrzeb, a być może nawet podjęcie próby pisania. Jest to tzw. komunikacja alternatywna, bazująca na technologii śledzenia wzroku użytkownika lub działające za pomocą dotyku, dzięki czemu możliwe jest np. pisanie czy też wyrażanie myśli poprzez sprzęt komputerowy.

Zdzisław Pękalski przeszedł już wstępną diagnozę, przeprowadzoną przez terapeutę C-Eye na zlecenie naszego stowarzyszenia. Dzięki temu badaniu wiemy na pewno, że zakupiony sprzęt będzie odpowiedzią na jego potrzeby oraz, co bardzo istotne, ułatwi codzienne funkcjonowanie, rehabilitację neurologiczną oraz komunikację.

Koszt zakupu wraz z niezbędnym wdrożeniem to kwota 30 000 zł.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Nie ma wątpliwości, że Pan Zdzisław swoim życiem i otwartością na drugiego człowieka wypracował sobie w wielu sercach wyjątkowe miejsce. Teraz mamy możliwość pokazać, jak nadal jest dla nas ważny.

Jeśli możecie – wesprzyjcie naszą akcję – może razem sprawimy, że kolejne dni naszego bieszczadzkiego Mistrza i jego najbliższych staną się piękniejsze.

100% wpłat zostanie przeznaczone na cel zbiórki.

Aktualnie stan konta na zbiórce wskazuje 1720 zł.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

foto: Beata Czyżewska

opis i zdjęcia: zbiórka na pomagam.pl

12-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)