REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Papierosy… „spadały z nieba” (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej zatrzymali Polaka zbierającego pakunki wypełnione nielegalnymi papierosami. Towar o wartości 15 tys. złotych przemycono wcześniej dronem z Ukrainy.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem 6 września w rejonie odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Wojtkowej na Podkarpaciu. Mundurowi patrolujący granicę usłyszeli dźwięki charakterystyczne dla lecącego drona. Od razu podjęli działania w celu wyjaśnienia podejrzanego przelotu, który w strefie nadgranicznej powinien być zgłoszony do SG. Korzystając ze sprzętu do obserwacji w nocy, funkcjonariusze zlokalizowali podejrzane kwadratowe pudła i powiązali je z przelotami drona. Po kilku godzinach na miejsce podjechał samochodem 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować ujawnione przedmioty.

Mężczyzna był zaskoczony nagłym spotkaniem ze strażnikami granicznymi. Jak się okazało, w sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych.

Obywatelowi Polski postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych, do czego się przyznał.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG prowadza dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości 3,5 mln złotych.

BiOSGZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie

09-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)