REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: San w miejscowości Rajskie prawie wysechł (FOTO)

RAJSKIE / BIESZCZADY. Zdjęcia Sanu z miejscowości Rajskie w Bieszczadach opublikował Mirosław Piela, pasjonat przyrody, fotograf i przewodnik turystyczny. Widać na nich dramatycznie niski stan wody. W niektórych miejscach koryto rzeki jest niemal wyschnięte. Taka skala zjawiska nie była obserwowana od wielu lat.

Nie lepiej jest na innych odcinkach Sanu, powyżej Jeziora Solińskiego, ale susza hydrologiczna dotyka wiele polskich rzek.

San Rajskie

San Rajskie

 


Mirosław Piela

Mirosław Piela. Urodził się w Bieszczadach. Jako pasjonat poświęcił im większość swojego życia. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku. Główne zainteresowania to przyroda, fotografia, praca społeczna i właśnie góry. Ponadto Mirosław Piela jest Przewodnikiem Turystycznym po mało znanych i trudno dostępnych rejonach z dala od dróg i szlaków. Od dwóch kadencji piastuje funkcję radnego gminy Lutowiska. Jest sołtysem Zatwarnicy, w której mieszka. Częste wyprawy w Bieszczady pozwalają uwieczniać wyjątkowe krajobrazy i zjawiska zarówno poprzez materiały video jak i zdjęcia.


 

foto: Mirosław Piela

16-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)