REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Wycieńczony i schorowany niedźwiadek. Dlaczego go odłowiono? (VIDEO)

BIESZCZADY: Wycieńczony i schorowany niedźwiadek. Dlaczego go odłowiono? (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja, opublikowana przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, o niedźwiadku, który został napotkany w okolicach domów w miejscowości Teleśnica. Zwierzę odłowiono. Pojawiły się jednak głosy, że jego los należało pozostawić matce naturze. W związku z tym, leśnicy postanowili zabrać głos.

– Wiele osób zabiera głos w sprawie niedźwiadka, kreują oni tezę, że niedźwiadek powinien zdechnąć w ostępach leśnych (osoby te nawet nie próbowały dowiedzieć się, nic więcej na temat lokalizacji i okoliczności znalezienie niedźwiadka). Otóż niedźwiadek był znaleziony na okrajku wsi – czytamy na fanpage Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe, fb.

Zamieszczony materiał dotyczy miejsca, gdzie 10 stycznia 2022 roku został, po otropieniu, odnaleziony schorowany, wycieńczony roczny niedźwiedź.

– Teren wokół był otropiony również w poszukiwaniu niedźwiedzicy. Po pierwsze jeśli byłaby w pobliżu – była szansa, że to ona zajmie się niedźwiadkiem. Po drugie jeśli przebywałaby w okolicy, należało ostrzec mieszkańców i ograniczyć dostęp do tego miejsca (gdyż w takim przypadku zachodziła realne ryzyko konfliktu na linii niedźwiedzica – człowiek). Tropów, ani śladów bytności niedźwiedzicy niestety nie stwierdzono – dodają leśnicy.

Grafika poglądowa

video: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, fb


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Liderzy KONFEDERACJI w Sanoku. Sala pęka w szwach (VIDEO, ZDJĘCIA)


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

prof. ANDRZEJ ZAPAŁOWSKI: Polska WYSPĄ bezbronnych ludzi! Dlaczego Polacy mają tak mało broni? / tvPolska.pl

18-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: