REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki GOPR. Szkolenia dotyczące medycyny pola walki (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Grupa Bieszczadzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego brała udział w szkoleniu, które dotyczyło medycyny pola walki. Szkolenie odbyło się w Centrum Szkoleniowym SOS na ratunek w Równi k. Ustrzyk Dolnych.


W ramach projektu pn.: „SOS – na ratunek – centrum szkoleniowe dla organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 Fundacja SOS na ratunek zorganizowała szkolenie Tactical Combat Casualty Care w zakresie TCCC- ASM USA NAEMT oraz TCCC- MP/CTM USA NAEMT, które odbyły się w Centrum Szkoleniowym SOS na ratunek w Równi k. Ustrzyk Dolnych. Zostały one przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów z W.I.R SOF MED Center i dotyczyły medycyny pola walki.

Nie szykujemy się na wojnę ale w naszej pracy niejednokrotnie spotykamy się z ciężkimi wypadkami – zwłaszcza tymi związanymi z pracami leśnymi (przy zrywce czy ścince), na skutek których osoby doznają rozległych obrażeń. Liczy się wówczas szybkość działania i umiejętność poradzenia sobie w skomplikowanych przypadkach – przekazuje za pomocą mediów społecznościowych Bieszczadzka Grupa GOPR.
Oba szkolenia dostarczyły nam ogromnej porcji wiedzy, nabyliśmy nowe umiejętności, które z pewnością wykorzystamy w naszej pracy – dodają ratownicy.

Wszyscy uczestnicy, który pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe otrzymali certyfikaty w języku polskim jak również w angielskim, przyznane przez National Association of Emergency Medical Technicians USA.

Dziękujemy Wirowi, Sikorowi i Marcie za dostarczenie ogromnej porcji wiedzy i bardzo wysoki poziom szkolenia oraz Gniewkowi za wierne odzwierciedlanie urazów pola walki – dziękują ratownicy.

źródło: GOPR Bieszczady-fb

24-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)