REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Na szlakach śnieg, lód, błoto… Uważajcie! (FOTO)

BIESZCZADY  /PODKARPACIE. W 20210 roku bramy Bieszczadzkiego Parku Narodowego w okresie letnim przekroczyło blisko 300 tys. osób. 10 lat później blisko 700 tys. osób! W roku obecnym władze parku odnotowały niewielki spadek turystów. Zobaczcie dane i zapoznajcie się z aktualnym komunikatem dotyczącym sytuacji na szlakach.

– Warunki na szlakach pieszych mogą być utrudnione. W dolnych partiach piętra leśnego może występować błoto, natomiast powyżej górnej granicy lasu na szlakach zalega warstwa udeptanego śniegu i lodu. Zalecamy, aby w góry zabierać raczki i kijki. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy planowanych wyjściach oraz dobór odpowiedniego obuwia i ubioru – przekazuje Bieszczadzki Park Narodowy.


Podsumowanie sezonu turystycznego w okresie letnim (od połowy kwietnia do połowy listopada) wskazuje na spadek liczby odwiedzających Park w stosunku do roku ubiegłego. Łącznie w okresie tym odnotowano ponad 571 tys. osobo-wejść. Oznacza to powrót do wartości z roku 2019. W okresie porównywalnym, w 2021 r. na terenie szlaków i ścieżek przyrodniczych Bieszczadzkiego Parku Narodowego odnotowano o 119 tys. wejść więcej. W porównaniach miesięcznych jedynie kwiecień i maj wykazały wartości rosnące, pozostałe miesiące były spadkowe.

Czy będzie to trwała tendencja spadkowa, powrót do „normalności” po okresie „postcovidowego” odreagowania czy też jest to także wynikiem położenia przygranicznego Parku i obaw z tym związanych – czas pokaże. Fakt faktem, że praktycznie cały wrzesień był okresem deszczowym i zanotowano wtedy nikłą frekwencję turystyczną, co miało znaczący wpływ na uzyskane dane. Dziękujemy wszystkim za przestrzeganie zasad zwiedzania i zakup biletów wstępu, dzięki czemu możemy utrzymywać wytworzoną infrastrukturę turystyczną.

BdPN / red.

01-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)