REKLAMA
REKLAMA

Bokserzy Samuraja Sanok najlepsi na Podkarpaciu! (VIDEO, WYWIADY)

Bokserzy Samuraja Sanok najlepsi na Podkarpaciu! (VIDEO, WYWIADY)

SANOK / PODKARPACIE. W Sędziszowie Małopolskim odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w Boksie Olimpijskim. Klub Samuraj Trans-San Sanok reprezentowało trzech zawodników. Zbierający kolejne bokserskie doświadczenia Adam Tutak oraz dwaj debiutanci na zawodach tej rangi, czyli Szymon Błaszczak i Oskar Neubauer. Cała trójka sięgnęła po medale z najcenniejszego kruszcu.

Od lewej: Adam Tutak, Szymon Błaszczak, Oskar Neubauer i trener Artur Szychowski. Foto: grafika poglądowa

Podczas mistrzostw Podkarpacia klub Samuraj Trans-San Sanok reprezentowali:

  • Adam Tutak (senior 92 kg),
  • Szymon Błaszczak (junior 63,5 kg),
  • Oskar Neubauer (junior 80 kg).

Adam Tutak po dwóch zwycięstwach. Pierwsza z zawodnikiem ze Stalowej Woli po liczeniu w pierwszej rundzie, pewnie prowadzi pojedynek wygrywając jednogłośnie na punkty. Druga walka z zawodnikiem ze Stali Rzeszów, wygrana przed czasem w drugiej rundzie po dwóch liczeniach, pierwsze po uderzeniu w wątrobę, a drugie kończące walkę w podbródek. Dwie walki, trzy liczenia przeciwników i pierwsza szarfa dla Adama, który wyrasta na murowanego kandydata do medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się jesienią w Mielcu, a którego organizatorem będzie Sekcja Bokserska MUKS Iryda Mielec.

Oskar Neubauer po wygranej w debiucie w meczu Podkarpackie vs Lubelskie, który odbył się 26.03.2022 w Sanoku, zanotował kolejne zwycięstwo, tym razem w dużo lepszym stylu (przegląd, spokój, pewność siebie), sięga po tytuł mistrzowski wygrywając jednogłośnie na punkty, dyktując warunki od początku do końca, kontrolując całą walkę z zawodnikiem Irydy Mielec (najlepszy klub mistrzostw).

Szymon Błaszczak zmienia kategorię na niższą (63,5 kg), co skutkuje liczeniem przeciwnika w pierwszej rundzie i wygraną na punkty również z zawodnikiem Irydy Mielec, notując przy okazji bardzo duży postęp.

Od lewej: Oskar Neubauer, Adam Tutak i Szymon Błaszczak. Foto: Samuraj Sanok

źródło: Red., materiały nadesłane

06-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)